Dijital dönüşümün
avantajlı dünyasına şimdi adım atın.

Tüm dijital dönüşüm süreçlerinizi daha hızlı ve güvenli yönetin!

E-Fatura Nedir?

e-fatura; Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yönetilen, kanun ve mevzuatlara göre tutulması zorunlu olan faturaların elektronik ortamda oluşturulmasını, gönderilmesini, kaydedilmesini, saklanmasını ve ibraz edilmesini sağlayan yazılım sistemidir. Kağıt fatura ile aynı hukuki değere sahiptir, yeni bir belge türü değildir. Amaç tek format ve standarda göre belirlenen veri aktarım protokolü ve ağ modeli aracılığı ile satıcı ve alıcı arasında hızlı mutabakat sağlayan mesajlaşma altyapısı oluşturmaktır.

 

E-Fatura Hakkında Daha Fazla Bilgi Sizi Arayalım

E-Arşiv Nedir?

e-Arşiv Faturası, Vergi Usul Kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın; 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlayan uygulamadır. e- Fatura kapsamı dışında kalan firma ve tüketicilere kesilen faturaların da elektronik ortamda düzenlenmelerine ve ikinci nüshasının elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesine olanak sağlamaktadır.

 

E-Arşiv Hakkında Daha Fazla Bilgi Sizi Arayalım

E-Defter Nedir?

e-Defter, Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri gereğince tutulması zorunlu olan defterlerin duyurulan format ve standartlara uygun biçimde elektronik dosya biçiminde hazırlanması, bastırılmaksızın kaydedilmesi, değişmezliğinin, bütünlüğünün ve kaynağının doğruluğunun garanti altına alınması ve ispat aracı olarak kullanılabilmesine imkan tanımayı hedefleyen düzenlemeler bütünüdür.

 

E-Defter Hakkında Daha Fazla Bilgi Sizi Arayalım

E-Dönüşüm Çözümleri Kullanma Yöntemleri

E-Dönüşüm hizmeti vermiş olduğumuz müşterilerimize üç yönlü çözüm sunmaktayız.
1. Özel Entegrasyon
Firma içerisinde kullanmış olduğunuz muhasebe yazılımınız (ERP), sistem Web Service / Konnektör ile entegre olur. Entegre olan bu sistemler şirket içerisinde kullanmaya alışık olduğunuz düzeni bozmadan, işlemlerinizi yapmanızı sağlar.

2. Doğrudan Entegrasyon
e-fatura, e-arşiv, e-defter çözümlerini, bilgi işlem altyapınız yeterli ise, kendi sistemlerinizde kullanabilirsiniz. Favera, Doğrudan Entegrasyon yöntemi, bu süreçte ihtiyaç duyacağınız tüm yapılanma ve bilgi desteğini sağlayacaktır.

3. Web Portal
İnternet erişiminin olduğu her yerden, 7/24 ulaşabileceğiniz ve gerekli işlemleri yapabileceğiniz bir ara yüzdür. Web Portal ile işlemlerinizi kolaylıkla, hızlı ve efektif olarak gerçekleştirmenizi sağlayacak kullanıcı dostu portal arayüzüne sahiptir. Portal üzerinden tüm e-dönüşüm hizmetlerine ait işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Call Now ButtonBizi Arayın