e-Fatura

e-Fatura, önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaların, belirlenen veri aktarım protokolü aracılığı ile gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma alt yapısıdır.

e-Fatura Avantajları

R

Sorunsuz ve Güvenilir Geçiş

SAP, LOGO, MİKRO, NETSİS, NEBİM, ETA, ZİRVE, VİO, MİRA, ZENOM, ARKMAN, AKINSOFT, RMOS, MEKATRONİK vb…

R

Verimli ve Tasarruflu e-Fatura

Faturanın gönderilmesine dair şirket içi operasyonel süreçlerin yönetilmesinde zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.
R

Maliyetlerde Azalma

Favera e-Fatura uygulaması iş gücü, arşivleme ve kağıt fatura gönderim maliyetlerini azaltarak ciddi oranda tasarruf edilmesini sağlar.
R

Faturalara Kolay ve Hızlı Erişim

Bulut uygulamamızla istenen e-Faturaya; her yerden kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.
R

Güvenilir Saklama

Favera farkıyla, sözleşme kapsamında 10 yıl boyunca fatura verileriniz güvenilir şekilde saklanır.

R

7/24 Müşteri Desteği

Kullanıcılara farklı yetkiler verebilir, iş akış senaryoları oluşturabilirsiniz.

Faturaların Elektronik Belgelere Dönüştürülmesi

Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi ve yine elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi hususunda getirilen yasal çerçeve doğrultusunda ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen e-Fatura uygulaması, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik faturaları düzenleyebilmeyi ve elektronik ortamda iletilmesini olanaklı kılan bir uygulamadır. e-Fatura, faturanın taraflar arasında güvenli ve hızlı dolaşımı sağlar.

Hızlı, Kolay ve Çevreci

e-Fatura’ya geçiş ile birlikte fatura gönderme alma işlemlerinizi çok kısa sürelerde tamamlarsınız. Geriye dönük faturalarınızı kolayca arayıp bulabilir, dilediğiniz faturaları görüntüleyebilirsiniz.

e-Fatura ile önemli oranda kağıt tasarrufu sağlar, ağaçların yok olmasını önler ve çevreyi korursunuz.

Operasyonel Maliyet Avantajı

e-Fatura uygulamasına geçmek için çevreye katkısından, sağladığı maliyet avantajlarına kadar pek çok neden var. Eğer işletmeniz 412 sıra numaralı VUK Genel Tebliği kapsamında e-Fatura kullanması zorunlu mükellefler listesinde yer alıyorsa ya da kağıt fatura kullanımının sebep olduğu operasyonel maliyetlerini azaltmak istiyorsanız e-Fatura uygulamasına geçerek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Yasal Zorunluluk

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında;
31.12.2015 tarihi itibariyle asgari 10 Milyon TL brüt satış hasılatına (ciro) sahip olanların 31.12.2016 tarihine kadar e-Fatura başvurusu yapmaları zorunludur.
Ayrıca;
5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip mükellefler ile
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa veya ithal eden mükelleflerin e-Fatura kullanması zorunludur.

Call Now ButtonBizi Arayın